FALA UDERZENIOWA | Medicus – przychodnia na miarę XXI wieku

FALA UDERZENIOWA

Fala uderzeniowa

Cierpisz na ostry lub chroniczny ból mięśni, przyczepu ścięgna, barku czy pięty? Ból znacząco osłabia twoją naturalną mobilność oraz uniemożliwia normalne funkcjonowanie pogarszając jakość życia?

Terapia Falą Uderzeniową jest nowoczesną i wysoce efektywną metodą zabiegową: wysoka energia mechanicznej fali infradźwiękowej jest dostarczana do bolesnych części ciała. Dzięki zabiegowi falą uderzeniową można niezwykle skutecznie leczyć patologiczne zmiany ścięgien, wiązadeł, torebek stawowych oraz mięśni i kości.

Korzystne efekty terapii fali uderzeniowej bardzo często występują już po 1 lub 2 zabiegu. Terapia eliminuje ból i przywraca pełną mobilność polepszając jakość życia. Od pewnego czasu możecie Państwo korzystać z zabiegów na jednym z najbardziej nowatorskich urządzeń wykorzystujących z wielkim sukcesem falę uderzeniową.

Jak działa fala uderzeniowa?
Fala uderzeniowa przyspiesza procesy lecznicze poprzez stymulację ciała do samo-uzdrowienia. Poprawia metabolizm i polepsza krążenie krwi. Uszkodzona tkanka stopniowo regeneruje się aż w końcu zostaje wyleczona.

Jak skuteczna jest terapia?

Już po 2 lub 3 zabiegach ponad 80 % z pacjentów odczuwa znaczną redukcję bólu lub jego całkowite ustąpienie.

Metodyka wykonania zabiegu?

Terapeuta lokalizuje obszar bólu palpacyjnie lub na podstawie badania USG, RTG albo rezonansu magnetycznego. Następnie na obszar zabiegowy nakłada się żel zapewniający prawidłowy kontakt głowicy zabiegowej z tkanką. Żel zapewni prawidłowe wnikanie energii fali uderzeniowej do tkanek. Po przygotowaniu obszaru zabiegowego przykładamy aplikator do skóry i zaczynamy zabieg.

laser copy

Przebieg terapii

Zabieg trwa zazwyczaj od 5 do 10 minut w zależności od rodzaju dolegliwości. Zazwyczaj przeprowadza się od 2 do 3 zabiegów z tygodniową przerwą. Aparaty do fali uderzeniowej są stosowane w ośrodkach specjalistycznych cieszących się w branży medycznej wysoką pozycją, którym zależy na wysokiej jakości oraz wysokiej skuteczności świadczonych usług. Proszę skontaktuj się z nami w celu uzyskania dalszych szczegółów. Będzie nam niezmiernie miło jeśli udzielimy Ci informacji lub odpowiedzi jakich możesz potrzebować!

laser-terapia